SDR2207-101KL
SDR2207-101KL
Part Number :
SDR2207-101KL
Description :
FIXED IND 100UH 2.2A 168MOHM SMD
Datasheet :
SDR2207-101KL.pdf
In Stock :
3402
Delivery Services :
SDR2207-101KL
Comments
    SDR2207-101KL Specifications
    Series:
    SDR2207
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    2.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    3A
    DCResistance(DCR):
    168mOhm Max
    Q@Freq:
    18 @ 2MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6.2MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    SDR2207-101KL FAQ
    1. How to order SDR2207-101KL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDR2207-101KL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDR2207-101KL?
    SDR2207-101KL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.