SDR7045-221K
SDR7045-221K
Part Number :
SDR7045-221K
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 220UH 500MA 930MOHM SM
Datasheet :
SDR7045-221K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
895
Delivery Services :
SDR7045-221K
Comments
    SDR7045-221K Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SDR7045
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    220 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    480mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    930mOhm Max
    Q@Freq:
    22 @ 796kHz
    Frequency-SelfResonant:
    6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SDR7045-221K FAQ
    1. How to order SDR7045-221K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDR7045-221K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDR7045-221K?
    SDR7045-221K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.