SDRH0830NT100
SDRH0830NT100
Part Number :
SDRH0830NT100
Manufacturer :
Viking Tech
Description :
FIXED IND 10UH 2.5A 47 MOHM SMD
Datasheet :
SDRH0830NT100.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1000
Delivery Services :
SDRH0830NT100
Comments
    SDRH0830NT100 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SDRH
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    2.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    47mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SDRH0830NT100 FAQ
    1. How to order SDRH0830NT100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SDRH0830NT100 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDRH0830NT100?
    SDRH0830NT100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.