SMAJ188CH
SMAJ188CH
Part Number :
SMAJ188CH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 188VWM 344VC DO214AC
Datasheet :
SMAJ188CH.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3855
Delivery Services :
SMAJ188CH
Comments
    SMAJ188CH Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    188V
    Voltage-Breakdown(Min):
    209V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    344V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    900mA
    Power-PeakPulse:
    400W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMAJ188CH FAQ
    1. How to order SMAJ188CH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMAJ188CH price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMAJ188CH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ188CH.
    SMAJ188CH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.