SMBJ10A-13
SMBJ10A-13
Part Number :
SMBJ10A-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB
Datasheet :
SMBJ10A-13.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3859
Delivery Services :
SMBJ10A-13
Comments
    SMBJ10A-13 Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    10V
    Voltage-Breakdown(Min):
    11.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    17V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    35.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ10A-13 FAQ
    1. How to order SMBJ10A-13 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ10A-13 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ10A-13?
    SMBJ10A-13 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.