SMBJ10CAH
SMBJ10CAH
Part Number :
SMBJ10CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ10CAH.pdf
In Stock :
2873
Delivery Services :
SMBJ10CAH
Comments
    SMBJ10CAH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    10V
    Voltage-Breakdown(Min):
    11.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    17V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    37A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ10CAH FAQ
    1. How to order SMBJ10CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ10CAH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ10CAH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ10CAH.
    SMBJ10CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.