SMBJ110CAH
SMBJ110CAH
Part Number :
SMBJ110CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ110CAH.pdf
In Stock :
2172
Delivery Services :
SMBJ110CAH
Comments
    SMBJ110CAH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    110V
    Voltage-Breakdown(Min):
    122V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    177V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    3.5A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ110CAH FAQ
    1. How to order SMBJ110CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ110CAH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ110CAH?
    SMBJ110CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.