SMBJ12AONT3
SMBJ12AONT3
Part Number :
SMBJ12AONT3
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Datasheet :
SMBJ12AONT3.pdf
In Stock :
12475
Delivery Services :
SMBJ12AONT3
Comments
    SMBJ12AONT3 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Bulk
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    12V
    Voltage-Breakdown(Min):
    13.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    19.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    30.2A (8/20µs)
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ12AONT3 FAQ
    1. How to order SMBJ12AONT3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ12AONT3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ12AONT3?
    SMBJ12AONT3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.