SMBJ13A100
SMBJ13A100
Part Number :
SMBJ13A100
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ13A100.pdf
In Stock :
3333
Delivery Services :
SMBJ13A100
Comments
    SMBJ13A100 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SMBJ
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    21.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    27.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ13A100 FAQ
    1. How to order SMBJ13A100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ13A100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ13A100?
    SMBJ13A100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.