SMBJ13CA-Q
SMBJ13CA-Q
Part Number :
SMBJ13CA-Q
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Datasheet :
SMBJ13CA-Q.pdf
In Stock :
2248
Delivery Services :
SMBJ13CA-Q
Comments
    SMBJ13CA-Q Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    21.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    28A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ13CA-Q FAQ
    1. How to order SMBJ13CA-Q on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ13CA-Q price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ13CA-Q?
    SMBJ13CA-Q Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.