SMBJ14CAH
SMBJ14CAH
Part Number :
SMBJ14CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ14CAH.pdf
In Stock :
2144
Delivery Services :
SMBJ14CAH
Comments
    SMBJ14CAH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    14V
    Voltage-Breakdown(Min):
    15.6V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    23.2V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    27A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ14CAH FAQ
    1. How to order SMBJ14CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ14CAH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ14CAH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ14CAH.
    SMBJ14CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.