SMBJ170CAH
SMBJ170CAH
Part Number :
SMBJ170CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ170CAH.pdf
In Stock :
2530
Delivery Services :
SMBJ170CAH
Comments
    SMBJ170CAH Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    170V
    Voltage-Breakdown(Min):
    189V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    275V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    2.2A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ170CAH FAQ
    1. How to order SMBJ170CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ170CAH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ170CAH?
    SMBJ170CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.