SMBJ17AHM4G
SMBJ17AHM4G
Part Number :
SMBJ17AHM4G
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ17AHM4G.pdf
In Stock :
2036
Delivery Services :
SMBJ17AHM4G
Comments
    SMBJ17AHM4G Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    17V
    Voltage-Breakdown(Min):
    18.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    27.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    22.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ17AHM4G FAQ
    1. How to order SMBJ17AHM4G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ17AHM4G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ17AHM4G?
    SMBJ17AHM4G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.