SMBJ17CAH
SMBJ17CAH
Part Number :
SMBJ17CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ17CAH.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2041
Delivery Services :
SMBJ17CAH
Comments
    SMBJ17CAH Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    17V
    Voltage-Breakdown(Min):
    18.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    27.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    22.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ17CAH FAQ
    1. How to order SMBJ17CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ17CAH price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ17CAH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ17CAH.
    SMBJ17CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.