SMBJ18CAH
SMBJ18CAH
Part Number :
SMBJ18CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ18CAH.pdf
In Stock :
3790
Delivery Services :
SMBJ18CAH
Comments
    SMBJ18CAH Specifications
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    18V
    Voltage-Breakdown(Min):
    20V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    29.2V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    21.5A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ18CAH FAQ
    1. How to order SMBJ18CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ18CAH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ18CAH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ18CAH.
    SMBJ18CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.