SMBJ200A-Q
SMBJ200A-Q
Part Number :
SMBJ200A-Q
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ200A-Q.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3796
Delivery Services :
SMBJ200A-Q
Comments
    SMBJ200A-Q Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    200V
    Voltage-Breakdown(Min):
    224V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    324V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ200A-Q FAQ
    1. How to order SMBJ200A-Q on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ200A-Q price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ200A-Q?
    SMBJ200A-Q Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.