SMBJ200CA-H
SMBJ200CA-H
Part Number :
SMBJ200CA-H
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Datasheet :
SMBJ200CA-H.pdf
In Stock :
2466
Delivery Services :
SMBJ200CA-H
Comments
    SMBJ200CA-H Specifications
    Series:
    SMBJ
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    200V
    Voltage-Breakdown(Min):
    224V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    324V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ200CA-H FAQ
    1. How to order SMBJ200CA-H on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ200CA-H price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ200CA-H?
    SMBJ200CA-H Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.