SMBJ20AHM4G
SMBJ20AHM4G
Part Number :
SMBJ20AHM4G
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ20AHM4G.pdf
In Stock :
2743
Delivery Services :
SMBJ20AHM4G
Comments
    SMBJ20AHM4G Specifications
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    20V
    Voltage-Breakdown(Min):
    22.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    32.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    19.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ20AHM4G FAQ
    1. How to order SMBJ20AHM4G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ20AHM4G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ20AHM4G?
    SMBJ20AHM4G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.