SMBJ28CAH
SMBJ28CAH
Part Number :
SMBJ28CAH
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ28CAH.pdf
In Stock :
2701
Delivery Services :
SMBJ28CAH
Comments
    SMBJ28CAH Specifications
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJH
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    28V
    Voltage-Breakdown(Min):
    31.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    45.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    13.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ28CAH FAQ
    1. How to order SMBJ28CAH on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ28CAH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ28CAH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ28CAH.
    SMBJ28CAH Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.