SMBJ33AHM4G
SMBJ33AHM4G
Part Number :
SMBJ33AHM4G
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor Corporation
Description :
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Datasheet :
SMBJ33AHM4G.pdf
In Stock :
3169
Delivery Services :
SMBJ33AHM4G
Comments
    SMBJ33AHM4G Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33V
    Voltage-Breakdown(Min):
    36.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    11.8A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ33AHM4G FAQ
    1. How to order SMBJ33AHM4G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ33AHM4G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ33AHM4G?
    SMBJ33AHM4G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.