SMBJ36CA-13
SMBJ36CA-13
Part Number :
SMBJ36CA-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Datasheet :
SMBJ36CA-13.pdf
In Stock :
3120
Delivery Services :
SMBJ36CA-13
Comments
    SMBJ36CA-13 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMBJ
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    36V
    Voltage-Breakdown(Min):
    40V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    58.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    10.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    SMBJ36CA-13 FAQ
    1. How to order SMBJ36CA-13 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMBJ36CA-13 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMBJ36CA-13?
    SMBJ36CA-13 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.