SMW7160RJT
SMW7160RJT
Part Number :
SMW7160RJT
Manufacturer :
TE Connectivity Passive Product
Description :
SMW 7W 160R 5% TAPED
Datasheet :
SMW7160RJT.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1200
Delivery Services :
SMW7160RJT
Comments
    SMW7160RJT Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SM
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    160 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    7W
    Composition:
    Wirewound
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 200°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.906 L x 0.374 W (23.00mm x 9.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.390 (9.90mm)
    NumberofTerminations:
    SMW7160RJT FAQ
    1. How to order SMW7160RJT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMW7160RJT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMW7160RJT?
    SMW7160RJT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.