SMW7390RJT
SMW7390RJT
Part Number :
SMW7390RJT
Manufacturer :
TE Connectivity Passive Product
Description :
SMW 7W 390R 5% TAPED
Datasheet :
SMW7390RJT.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1200
Delivery Services :
SMW7390RJT
Comments
    SMW7390RJT Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SM
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    390 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    7W
    Composition:
    Wirewound
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 200°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.906 L x 0.374 W (23.00mm x 9.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.390 (9.90mm)
    NumberofTerminations:
    SMW7390RJT FAQ
    1. How to order SMW7390RJT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SMW7390RJT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMW7390RJT?
    SMW7390RJT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.