SN75C3238EDWR
SN75C3238EDWR
Part Number :
SN75C3238EDWR
Manufacturer :
Texas Instruments
Description :
IC TRANSCEIVER FULL 5/3 28SOIC
Datasheet :
SN75C3238EDWR.pdf
Category :
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3000
Delivery Services :
SN75C3238EDWR
Comments
    SN75C3238EDWR Specifications
    Category:
    Package/Case:
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Transceiver
    Protocol:
    RS232
    NumberofDrivers/Receivers:
    5/3
    Duplex:
    Full
    ReceiverHysteresis:
    300 mV
    DataRate:
    1Mbps
    Voltage-Supply:
    3V ~ 5.5V
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 70°C
    MountingType:
    Surface Mount
    SN75C3238EDWR FAQ
    1. How to order SN75C3238EDWR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SN75C3238EDWR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SN75C3238EDWR?
    SN75C3238EDWR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.