SPM3012T-4R7M-LR
SPM3012T-4R7M-LR
Part Number :
SPM3012T-4R7M-LR
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 4.7UH 1.5A 266.3 MOHM
Datasheet :
SPM3012T-4R7M-LR.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
389
Delivery Services :
SPM3012T-4R7M-LR
Comments
    SPM3012T-4R7M-LR Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SPM-LR
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.4A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    266.3mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SPM3012T-4R7M-LR FAQ
    1. How to order SPM3012T-4R7M-LR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SPM3012T-4R7M-LR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SPM3012T-4R7M-LR?
    SPM3012T-4R7M-LR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.