SPM3020T-4R7M
SPM3020T-4R7M
Part Number :
SPM3020T-4R7M
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 4.7UH 1.9A 173MOHM SMD
Datasheet :
SPM3020T-4R7M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
819
Delivery Services :
SPM3020T-4R7M
Comments
    SPM3020T-4R7M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SPM
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.2A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    173mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SPM3020T-4R7M FAQ
    1. How to order SPM3020T-4R7M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SPM3020T-4R7M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SPM3020T-4R7M?
    SPM3020T-4R7M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.