SRP0510-3R3K
SRP0510-3R3K
Part Number :
SRP0510-3R3K
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 3.3UH 2.8A 104MOHM SMD
Datasheet :
SRP0510-3R3K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
296
Delivery Services :
SRP0510-3R3K
Comments
    SRP0510-3R3K Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SRP0510
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    2.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.6A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    104mOhm Max
    Q@Freq:
    33 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    21MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SRP0510-3R3K FAQ
    1. How to order SRP0510-3R3K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRP0510-3R3K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRP0510-3R3K?
    SRP0510-3R3K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.