SRP3020TA-2R2M
SRP3020TA-2R2M
Part Number :
SRP3020TA-2R2M
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 2.2UH 3.5A 75 MOHM SMD
Datasheet :
SRP3020TA-2R2M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
166
Delivery Services :
SRP3020TA-2R2M
Comments
    SRP3020TA-2R2M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2-SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SRP3020TA
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Carbonyl Powder
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.7A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    75mOhm Max
    Q@Freq:
    10 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    45MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    2-SMD
    SRP3020TA-2R2M FAQ
    1. How to order SRP3020TA-2R2M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRP3020TA-2R2M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRP3020TA-2R2M?
    SRP3020TA-2R2M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.