SRR1005-2R2M
SRR1005-2R2M
Part Number :
SRR1005-2R2M
Description :
FIXED IND 2.2UH 3.1A 27 MOHM SMD
Datasheet :
SRR1005-2R2M.pdf
In Stock :
391
Delivery Services :
SRR1005-2R2M
Comments
    SRR1005-2R2M Specifications
    Series:
    SRR1005
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.1A
    DCResistance(DCR):
    27mOhm Max
    Q@Freq:
    25 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    90MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz
    Size/Dimension:
    SRR1005-2R2M FAQ
    1. How to order SRR1005-2R2M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRR1005-2R2M price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRR1005-2R2M?
    SRR1005-2R2M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.