SRR1205-150ML
SRR1205-150ML
Part Number :
SRR1205-150ML
Description :
FIXED IND 15UH 2.7A 70 MOHM SMD
Datasheet :
SRR1205-150ML.pdf
In Stock :
486
Delivery Services :
SRR1205-150ML
Comments
    SRR1205-150ML Specifications
    Series:
    SRR1205
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.7 A
    Current-Saturation(Isat):
    5.3A
    DCResistance(DCR):
    70mOhm Max
    Q@Freq:
    20 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    11MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz
    Size/Dimension:
    SRR1205-150ML FAQ
    1. How to order SRR1205-150ML on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRR1205-150ML price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRR1205-150ML?
    SRR1205-150ML Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.