SRR1205-3R3ML
SRR1205-3R3ML
Part Number :
SRR1205-3R3ML
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 3.3UH 4.5A 30 MOHM SMD
Datasheet :
SRR1205-3R3ML.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
473
Delivery Services :
SRR1205-3R3ML
Comments
    SRR1205-3R3ML Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SRR1205
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    4.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    9.2A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    30mOhm Max
    Q@Freq:
    20 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    25MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SRR1205-3R3ML FAQ
    1. How to order SRR1205-3R3ML on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRR1205-3R3ML price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRR1205-3R3ML?
    SRR1205-3R3ML Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.