SRR3818A-101M
SRR3818A-101M
Part Number :
SRR3818A-101M
Description :
FIXED IND 100UH 340MA 2.6OHM SMD
Datasheet :
SRR3818A-101M.pdf
In Stock :
680
Delivery Services :
SRR3818A-101M
Comments
    SRR3818A-101M Specifications
    Series:
    SRR3818A
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    340 mA
    Current-Saturation(Isat):
    200mA
    DCResistance(DCR):
    2.6Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    11MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Size/Dimension:
    SRR3818A-101M FAQ
    1. How to order SRR3818A-101M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRR3818A-101M price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRR3818A-101M?
    SRR3818A-101M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.