SRU2016-150Y
SRU2016-150Y
Part Number :
SRU2016-150Y
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 15UH 600MA 650MOHM SMD
Datasheet :
SRU2016-150Y.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1000
Delivery Services :
SRU2016-150Y
Comments
    SRU2016-150Y Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SRU2016
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    400mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    650mOhm Max
    Q@Freq:
    10 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    40MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SRU2016-150Y FAQ
    1. How to order SRU2016-150Y on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SRU2016-150Y price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRU2016-150Y?
    SRU2016-150Y Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.