SWPA6045S100MT
SWPA6045S100MT
Part Number :
SWPA6045S100MT
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description :
FIXED IND 10UH 2.45A 62MOHM SMD
Datasheet :
SWPA6045S100MT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
185
Delivery Services :
SWPA6045S100MT
Comments
    SWPA6045S100MT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SWPA
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.45 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    62mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    15MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SWPA6045S100MT FAQ
    1. How to order SWPA6045S100MT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SWPA6045S100MT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SWPA6045S100MT?
    SWPA6045S100MT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.