SWPA6045S101MT
SWPA6045S101MT
Part Number :
SWPA6045S101MT
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description :
FIXED IND 100UH 800MA 563MOHM SM
Datasheet :
SWPA6045S101MT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
805
Delivery Services :
SWPA6045S101MT
Comments
    SWPA6045S101MT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SWPA
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    563mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    4.2MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    SWPA6045S101MT FAQ
    1. How to order SWPA6045S101MT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the SWPA6045S101MT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SWPA6045S101MT?
    SWPA6045S101MT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.