T491D686M025AT
T491D686M025AT
Part Number :
T491D686M025AT
Manufacturer :
KEMET
Description :
CAP TANT 68UF 20% 25V 2917
Datasheet :
T491D686M025AT.pdf
Category :
Tantalum Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2534
Delivery Services :
T491D686M025AT
Comments
    T491D686M025AT Specifications
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package/Case:
    2917 (7343 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    T491
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    25 V
    Type:
    Molded
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    700mOhm
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    2000 Hrs @ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
    Height-Seated(Max):
    0.110 (2.80mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    D
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    T491D686M025AT FAQ
    1. How to order T491D686M025AT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the T491D686M025AT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T491D686M025AT?
    T491D686M025AT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.