T495X477K010ATE100
T495X477K010ATE100
Part Number :
T495X477K010ATE100
Description :
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Datasheet :
T495X477K010ATE100.pdf
In Stock :
203652
Delivery Services :
T495X477K010ATE100
Comments
    T495X477K010ATE100 Specifications
    Series:
    T495
    Capacitance:
    470 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10 V
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    100mOhm
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    2000 Hrs @ 85°C
    Size/Dimension:
    0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
    Height-Seated(Max):
    0.169 (4.30mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    X
    General Purpose
    T495X477K010ATE100 FAQ
    1. How to order T495X477K010ATE100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the T495X477K010ATE100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T495X477K010ATE100?
    T495X477K010ATE100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.