T495X686M025ATE200
T495X686M025ATE200
Part Number :
T495X686M025ATE200
Description :
CAP TANT 68UF 20% 25V 2917
Datasheet :
T495X686M025ATE200.pdf
In Stock :
12602
Delivery Services :
T495X686M025ATE200
Comments
    T495X686M025ATE200 Specifications
    Series:
    T495
    Capacitance:
    68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    25 V
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    200mOhm
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    2000 Hrs @ 85°C
    Size/Dimension:
    0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
    Height-Seated(Max):
    0.169 (4.30mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    X
    General Purpose
    T495X686M025ATE200 FAQ
    1. How to order T495X686M025ATE200 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the T495X686M025ATE200 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T495X686M025ATE200?
    T495X686M025ATE200 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.