T86C684M050EAAS
T86C684M050EAAS
Part Number :
T86C684M050EAAS
Manufacturer :
Vishay Sprague
Description :
CAP TANT 0.68UF 20% 50V 2312
Datasheet :
T86C684M050EAAS.pdf
Category :
Tantalum Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3964
Delivery Services :
T86C684M050EAAS
Comments
    T86C684M050EAAS Specifications
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package/Case:
    2312 (6032 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    TANTAMOUNT®, T86
    ProductStatus:
    Obsolete
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50 V
    Type:
    Molded
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    5.9Ohm
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    0.110 (2.80mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    C
    Ratings:
    COTS
    Features:
    Fail Safe with Built-in Fuse, High Reliability
    T86C684M050EAAS FAQ
    1. How to order T86C684M050EAAS on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the T86C684M050EAAS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T86C684M050EAAS?
    T86C684M050EAAS Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.