TL750M05CKC
TL750M05CKC
Part Number :
TL750M05CKC
Description :
IC REG LINEAR 5V 750MA TO220-3
Datasheet :
TL750M05CKC.pdf
In Stock :
3326
Delivery Services :
TL750M05CKC
Comments
    TL750M05CKC Specifications
    Package/Case:
    TO-220-3
    Packaging:
    Tube,Tube
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Through Hole
    TL750M05CKC FAQ
    1. How to order TL750M05CKC on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M05CKC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M05CKC?
    TL750M05CKC Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.