TL750M05CKTER
TL750M05CKTER
Part Number :
TL750M05CKTER
Description :
IC REG LIN 5V 750MA 3POWERFLEX
Datasheet :
TL750M05CKTER.pdf
In Stock :
2000
Delivery Services :
TL750M05CKTER
Comments
    TL750M05CKTER Specifications
    Package/Case:
    TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TL750M05CKTER FAQ
    1. How to order TL750M05CKTER on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M05CKTER price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M05CKTER?
    TL750M05CKTER Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.