TL750M05CKTPR
TL750M05CKTPR
Part Number :
TL750M05CKTPR
Description :
IC REG LIN 5V 750MA 2POWERFLEX
Datasheet :
TL750M05CKTPR.pdf
In Stock :
4500
Delivery Services :
TL750M05CKTPR
Comments
    TL750M05CKTPR Specifications
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TL750M05CKTPR FAQ
    1. How to order TL750M05CKTPR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M05CKTPR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M05CKTPR?
    TL750M05CKTPR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.