TL750M08CKCE3
TL750M08CKCE3
Part Number :
TL750M08CKCE3
Description :
IC REG LINEAR 8V 750MA TO220-3
Datasheet :
TL750M08CKCE3.pdf
In Stock :
3815
Delivery Services :
TL750M08CKCE3
Comments
    TL750M08CKCE3 Specifications
    Package/Case:
    TO-220-3
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    8V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Through Hole
    TL750M08CKCE3 FAQ
    1. How to order TL750M08CKCE3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M08CKCE3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M08CKCE3?
    TL750M08CKCE3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.