TL750M08CKCSE3
TL750M08CKCSE3
Part Number :
TL750M08CKCSE3
Description :
IC REG LINEAR 8V 750MA TO220-3
Datasheet :
TL750M08CKCSE3.pdf
In Stock :
216
Delivery Services :
TL750M08CKCSE3
Comments
    TL750M08CKCSE3 Specifications
    Package/Case:
    TO-220-3
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    8V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Through Hole
    TL750M08CKCSE3 FAQ
    1. How to order TL750M08CKCSE3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M08CKCSE3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M08CKCSE3?
    TL750M08CKCSE3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.