TL750M10CKTER
TL750M10CKTER
Part Number :
TL750M10CKTER
Description :
IC REG LIN 10V 750MA 3POWERFLEX
Datasheet :
TL750M10CKTER.pdf
In Stock :
2538
Delivery Services :
TL750M10CKTER
Comments
    TL750M10CKTER Specifications
    Package/Case:
    TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    10V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TL750M10CKTER FAQ
    1. How to order TL750M10CKTER on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M10CKTER price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M10CKTER?
    TL750M10CKTER Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.