TL750M10CKTPR
TL750M10CKTPR
Part Number :
TL750M10CKTPR
Description :
IC REG LIN 10V 750MA 2POWERFLEX
Datasheet :
TL750M10CKTPR.pdf
In Stock :
2980
Delivery Services :
TL750M10CKTPR
Comments
    TL750M10CKTPR Specifications
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    10V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TL750M10CKTPR FAQ
    1. How to order TL750M10CKTPR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M10CKTPR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M10CKTPR?
    TL750M10CKTPR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.