TL750M12CKC
TL750M12CKC
Part Number :
TL750M12CKC
Description :
IC REG LINEAR 12V 750MA TO220-3
Datasheet :
TL750M12CKC.pdf
In Stock :
1497
Delivery Services :
TL750M12CKC
Comments
    TL750M12CKC Specifications
    Package/Case:
    TO-220-3
    Packaging:
    Tube,Tube
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    12V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Through Hole
    TL750M12CKC FAQ
    1. How to order TL750M12CKC on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M12CKC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M12CKC?
    TL750M12CKC Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.