TL750M12CKTPRG3
TL750M12CKTPRG3
Part Number :
TL750M12CKTPRG3
Description :
IC REG LIN 12V 750MA 2POWERFLEX
Datasheet :
TL750M12CKTPRG3.pdf
In Stock :
3000
Delivery Services :
TL750M12CKTPRG3
Comments
    TL750M12CKTPRG3 Specifications
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Bulk
    Voltage-Input(Max):
    26V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    12V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 750mA
    Current-Output:
    750mA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TL750M12CKTPRG3 FAQ
    1. How to order TL750M12CKTPRG3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TL750M12CKTPRG3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL750M12CKTPRG3?
    TL750M12CKTPRG3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.