TLE4284DV26NTMA1
TLE4284DV26NTMA1
Part Number :
TLE4284DV26NTMA1
Manufacturer :
Infineon Technologies
Description :
IC REG LINEAR 2.6V 1A TO252-3-11
Datasheet :
TLE4284DV26NTMA1.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2911
Delivery Services :
TLE4284DV26NTMA1
Comments
    TLE4284DV26NTMA1 Specifications
    Category:
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™
    ProductStatus:
    Obsolete
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    40V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    2.6V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    1.4V @ 1A
    Current-Output:
    1A
    Current-Quiescent(Iq):
    1.6 mA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    65dB (120Hz)
    ControlFeatures:
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TLE4284DV26NTMA1 FAQ
    1. How to order TLE4284DV26NTMA1 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TLE4284DV26NTMA1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TLE4284DV26NTMA1?
    TLE4284DV26NTMA1 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.