TLN4158M006R0100
TLN4158M006R0100
Part Number :
TLN4158M006R0100
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP TANT 1500UF 20% 6.3V 2924
Datasheet :
TLN4158M006R0100.pdf
Category :
Tantalum Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
9702
Delivery Services :
TLN4158M006R0100
Comments
    TLN4158M006R0100 Specifications
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package/Case:
    2924 (7361 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TLN, PulseCap™
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1500 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    6.3 V
    Type:
    Molded
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    100mOhm
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.287 L x 0.240 W (7.30mm x 6.10mm)
    Height-Seated(Max):
    0.079 (2.00mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    4
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    TLN4158M006R0100 FAQ
    1. How to order TLN4158M006R0100 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TLN4158M006R0100 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TLN4158M006R0100?
    TLN4158M006R0100 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.